هوش مصنوعی برای همه

AI
ابر هوش مصنوعی چیست ؟
ارائه سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی Artificial intelligence یا همان (AI) تا کنون توسط شرکت های بزرگ فناوری مانند آمازون، بایو، گوگل و مایکروسافت و همچنین برخی از تازه کارها بوده است.
از نظر اقتصادی برای بسیاری از شرکت های دیگر سیستم های هوش مصنوعی بیش از حد گران هستند و برای اجرای کامل اهداف آنها بسیار دشوار است.
راه حل چیست؟
ابزارهای آموزش مکانیکی مبتنی بر ابر، ارائه سیستم های هوش مصنوعی به یک مخاطب بسیار وسیع تر می کنند.
AI6
تا کنون، آمازون ابر هوش مصنوعی (Artificial intelligence powered cloud)  را با استفاده از شرکت تابعه AWS  پیاده سازی کرده است.
گوگل برای ساختن انواع نرم افزارهای یادگیری ماشین از  TensorFlow که یک کتابخانه هوش مصنوعی منبع باز(Open Source) است، استفاده میکند.
به تازگی گوگل Cloud AutoML را معرفی کرده است، Cloud AutoML مجموعه ای از سیستم های از پیش آموزش دیده هستند که می تواند پیاده سازی هوش مصنوعی را ساده تر کند.
AI5مایکروسافت، که خود دارای پلتفرم ابر هوش مصنوعی است، به تازگی برای ارائه یک کتابخانه عمیق با منبع باز به نام Gluon با آمازون همکاری می کند.
Gluon به شدت از مغز انسان تقلید می کند و با ساخت شبکه های عصبی که یک تکنولوژی کلیدی در هوش مصنوعی به شمار می رود یادگیری ماشین را پیاده سازی می کند.
مشخص نیست که کدام یک از این شرکتها در ارائه خدمات ابر هوش مصنوعی که یک فرصت بزرگ کسب و کار می باشد، پیروز خواهد شد.اگر انقلاب هوش مصنوعی گسترده تر از طریق بخش های مختلف اقتصاد گسترش یابد، این اراوه این خدمات ضروری خواهد بود.
AI4
در حال حاضر هوش مصنوعی به طور عمده در صنایع فناوری در جاهایی که کارایی و تولید محصولات و خدمات جدید حائز اهمیت است مورد استفاده قرار می گیرد،اما بسیاری از دیگر صنایع تلاش کرده اند تا از پیشرفت های هوش مصنوعی بهره مند شوند.
اگر بتوانند تکنولوژی را به طور کامل به کار ببندند، با افزایش قابل توجهی در بهره وری اقتصادی، بخش هایی مانند پزشکی، تولید و تبدیل انرژی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرد.با این حال، اکثر شرکت ها هنوز به اندازه کافی افرادی ندارند که می دانند چگونه از ابر هوش مصنوعی  استفاده کنند. بنابراین آمازون و گوگل نیز خدمات مشاوره ای را ایجاد کرده اند.
هنگامی که تکنولوژی ابر هوش مصنوعی در دسترس همه قرار گیرد، انقلاب واقعی هوش مصنوعی آغاز شود.
اشتراک گذاری

نوشته های پیشنهادی

پاسخی بگذارید