طراحی مدرن و معاصر تاریخی

ModernDesign

از لحاظ تاریخی، طراحی داخلی مدرن به سمت عملی بودن هدایت شد. برای اینکه چیزی به عنوان مدرن توصیف شود، باید یک شکل کاربردی داشته باشد.

بنابراین، خانه مدرن خانه شامل خطوط روشن و طرح های طبقه باز است. در اوایل قرن نوزدهم، مردم با سبک های سنتی و دکوراسیون مخالف بودند و شروع به توسعه ایده های ابتکاری و آینده ای کردند.

ModernDesign

سبک مدرن همانطور که امروز می دانیم، تحول کوچکی از ادراک میانه قرن دکوراسیون به روز شده بود. از سوی دیگر پست مدرنیسم یک داستان کاملا متفاوت است.

سبک معاصر در اواخر دهه ۷۰ وارد صحنه طراحی شد. در ابتدا، این یک سبک خاص نیست، بلکه ترکیبی از سبک ها و ایده های مختلف است.

ModernDesign

دلیل تعویض پذیری بین این سبک ها، شباهت بین مدرن وپست مدرن می باشد. به این معنی است که سبک مدرن معاصر دارای عناصر “همیشه سبز” است که در حال حاضرامکان پیاده سازی چنین سبکی به دلیل سالهای خشکی که پیش رو است ممکن  نیست.

به همین ترتیب، مدرن با معاصر برابر نیست، و مدرن در مقابل دوگانگی معاصر اشتباه است. در عوض مدرن را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از روند معاصر در نظر بگیرید. ما فقط می توانیم تصور کنیم که  معماری معاصر از مدت زمان ۲۰ سال قبل تا کنون است. بنابراین، آنچه که ما  معاصر مینامیم همیشه بر روی پیش بینی زمان بستگی دارد.

یک مرور کلی از طراحی مدرن

طراحی مدرن بیشتر با طرحهای مینیمالیستی و سبک طراحی ارتباط دارد. دیدگاه های مدرن نسبت به تغییرات و ارتباط با فضا باز است و از نظریه «حجم کمتر » پیروی نمیکند .

عناصر طراحی داخلی مدرن و سبک های تزئینی نسبتا محدود و فضایی به وضوح مشخص شده است. سبک های مدرن و سبک های طراحی داخلی آنها اغلب عمدا نامتقارن هستند تا  معماری تاریخی و الگوهای طراحی را شبیه سازی کنند.

ModernDesign

خانه های مدرن الهام بخش احساس و ظرافت و کلاس است. این به این دلیل است که طراحان پالت رنگ پاستل رنگی را برای دیوارها و سقف ها (مخصوصا سفید) استفاده می کنند و ترجیح می دهند که طبقه های مختلف  متمایل به زیبایی طبیعی خود باشند.

طرح های مدرن نیز با روشنایی و باز بودن، و پراکندگی نور بسیار عالی مشخص شده اند. بنابراین، پنجره های بزرگ و طرح های طبقه باز، برای خانه های موجود در این دسته بسیار عادی نیستند. در حقیقت، حتی سبک مبلمان به این “احساس باز” (جداول بزرگ، صندلی راحت و صندلی با پایه های بلند) تنظیم می شود.

ModernDesign

اینها مبانی طراحی داخلی مدرن است که برای ایجاد یک خانه سبک مدرن استفاده می شود:

۱-رنگ مناسب – انتخاب اصلی سفید است و جایگزین آن سیاه است. رنگ های اصلی (زرد، قرمز و آبی) به عنوان بخشی از سبک دکور داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

۲-مبلمان مناسب خانه های مدرن با مبلمان فلزی (سفید و یا لاک الکل رنگی)، مانند فولاد کروم / فولاد ضد زنگ، عالی است. سبک های سنتی مبلمان خانه مدرن دارای بسیاری از عناصر قابل تشخیص هستند – پرده های رنگی رنگی،  شیشه های قدی با کیفیت یا عناصر ضد زنگ.

۳-دیوارهای سفید حاکم بی چون و چرا هستند

شما برای تغییر در رنگ دیوارها تنها مجاز به رنگ کردن یا استفاده از کاغذ دیواری برای یک یا نهایتا دو دیوار در هر فضا برای ایجاد تغییرات میباشید

۴-طراحی مدرن طبقه تنها از سنگ گرانیت، کف پوش بتنی یا کفپوش چوبی استفاده می کند. موکت تحمل می شود تا زمانی که تنها یک رنگ یا الگوی هندسی استاتیک وجود داشته باشد. با این حال، ما توصیه می کنیم که از استفاده از فرش های بیشماری اجتناب کنید، زیرا آنها سبک خود را به سبک شرقی تغییر می دهند ( البته سبک دکور شرقی بسیار پر زرق و برق و چشم نواز است )

۵-بهترین متریال استفاده از پنجره های خاص میباشد که بهتر است از پوششی برای پنجره ها استفاده نکنید اما در صورت اجبار میتوانید از پرده های نازک که قابلیت عبور مستقیم نورخورشید را دارند استفاده کنید.

ModernDesign

طراحی داخلی مدرن از نظر مبلمان طراحی طولانی و مسطح بهره میبرد. مواد مورد علاقه از سبک های تزئینی خانه به صورت طبیعی (چرم، پارچه کتانی، پنبه یا چوب) و پوشش جامد و ساده است. دیگر مواد متداول در طراحی مدرن  مواد شفاف / پلاستیک سفید، تخته سه لا و فلز است.

ModernDesign

خلاصه برخی از اصول اساسی مدرن از نظر طراحی داخلی و دکوراسیون: از لحاظ سبک تزئینات داخلی، در یک خانه مدرن مناسب، شما می توانید تن های آرام بخش مانند سفید، کرم، قهوه ای یا خاکستری را استفاده کنید .

دیوارهای داخلی خانه های مدرن سفید هستند و کف های رنگی نیترو، معمولا از چوب، سیمان، چوب پنبه یا حتی لاستیک ساخته می شوند. فرش ها و مخصوصا فرشهای با پرز بلند  با قوانین خنثی رنگ طراحی داخلی خانه های مدرن مطابقت دارند.

ModernDesign

همانطور که ذکر شد، در خانه های کلاسیک مدرن، رنگ به شیوه ای بسیار محدود استفاده می شود. شما می توانید آن را در نوارهای کوچک کشف کنید، یا در یک گوشه ای جدا شده یا عمدا در معرض نقاشی عظیم یا مجسمه ی مدرن قرار دهید.

معماری داخلی مدرن علاوه بر عمده ترین رنگ سفید و سیاه، معمولا یک رنگ اولیه (قرمز، زرد یا آبی) را استفاده می کند. گاهی اوقات شما حتی می توانید دکوراسیون نارنجی را به عنوان کتابخانه های مدرن، لوازم جانبی چوبی و سرامیکی و … استفاده کنید

یک مرور کلی در مورد طراحی معاصر

ModernDesign

طراحی خانه سبک معاصر تلاش می کند تا طراحی مدرن را تقلید کند، به این معنی که آن را در طرح های طبقه باز، بیش از حد پنجره ها و سقف های بالا اعمال می کند. با این حال، طراحی مدرن بر خلاف فولاد مدرنیستی، پلاستیک یا بتن توجه بیشتری به مواد طبیعی دارد. این نیز پوشش نرم و منحنی در خانه معاصر را اعمال می کند.

طیف رنگ طراحی خانه های معاصر نیز وسیع تر است – روش های آن از روند سیاه و سفید جدا می شوند و سعی می کنند آگاهانه برای اجرای چهره های جسورانه در خانه اقدام کنند. دکور خانه به سبک معاصر نیز از پالت رنگی وسیع تر استفاده می کند که از گرایش های سیاه و سفید طراحی مدرن خارج می شود.

ModernDesign

این ها اساس طراحی های معاصر هستند:

۱-رنگ مناسب رنگ معاصر از تنهای خنثی مانند سفید، کرم، بژ، قهوه ای یا خاکستری استفاده می کند. این رنگها می تواند بر روی طرح های رنگی پررنگ قرار گیرد، تا زمانی که با تعادل پایدار مطابقت داشته باشند.

۲-مبلمان مناسب که میتواند از سبک های معاصر خانه – طراحی مدرن، سطوح جلا، رنگ های روشن و مواد طبیعی (چوب، شیشه، نیکل، کروم و فولاد ضد زنگ) باشد. هنگامی که به پارچه می رسیم، محصولات ترجیحی کالاهای طبیعی (پنبه، ملحفه، پشم و ابریشم) است که می تواند خنثی، رنگی و یا نسبتا کم الگو باشد.

۳-دیوارهای خنثی – دردیدگاه طراحی معاصر با متحد مدرن آن مطابقت دارد. دیوارها باید رنگ روشن داشته باشند، اما رنگ های کمی ملایم نیز خوشایند هستند. تصاویر پس زمینه ساحلی نیز یک ایده خوب هستند.

۴-طبقه ها – برای اینکه یک خانه به عنوان معاصر توصیف شود، کف آن باید چوبی باشد. سیمان، ورقه ورقه یا کفپوش سنگی می تواند یک جایگزین عالی باشد. موکت کامل و فرش های گاه به گاه نیز مورد استقبال قرار می گیرند، تا زمانی که آنها از رنگ نیترو و یا الگویی با یک روش بسیار ساده پیروی کرده باشد .

۵-طراحان معاصر  پنجره های خاص مانند طراحان مدرن توصیه می کنند که پنجره های بزرگ بدون پوشش (یا یک پرده تک رنگ برای اطمینان از حریم خصوصی شما) استفاده شود.

ModernDesign

یک مقایسه کلی بین ویژگی های طراحی داخلی مدرن و معاصر نشان می دهد که عناصر معاصر لیبرال تر و حساس به روند اخیر هستند.محدوده زمانی معاصر یک “ناتمام” است – این به دنبال بهبود سبک و شخصیت شماست. سبک داخلی مدرن همواره در حال تکامل است، به طوری که می تواند به تغییرات موازی در سلیقه ها، نگرش ها و عادت های شما بستگی داشته باشد.

ModernDesign

با داشتن هنر معاصرسبک “باز”، شما می توانید نوآوری های ثابت داشته باشید و  از رنگ ها و اشکال لذت ببرید. طراحی داخلی مدرن با تمام زیور آلات و دکوراسیون های جدید شما مطابقت دارد. از سوی دیگر، سبک معاصر اجازه نخواهد داد که این کار را انجام دهید و این تضادهایی است که بین این دو سبک میتوان مشاهده نمود.

اما در نهایت خود شما هستید که میتوانید ابداع کننده انواع سبکها فارغ از هر الگویی باشید…

اشتراک گذاری

نوشته های پیشنهادی

پاسخی بگذارید