تاثیرات motion graphics بر روی میزان جذب مخاطب

MotionGraphics
تاثیرات motion graphics بر روی میزان جذب مخاطب :
انیمیشن در اینترفیس های وب و موبایل موضوعی برای بررسی و بحث در مورد سال های اخیر بوده است. بیایید نگاهی بیندازیم که تاثیر طراحی طراحی حرکت بر روی تجربه کاربر چیست.
طراحی حرکت چیست؟
بسیاری از مردم از آنچه دقیقا به معنای “طراحی حرکت” می دانند، بی اطلاع هستند. اجازه دهید کمی بر روی آن دقیق شویم . اول از همه، اصطلاح “حرکت طراحی” یک فرم کوتاه برای “طراحی گرافیک حرکت است.”
همانطور که از نام آن پیداست، از سه عنصر ساخته شده است: حرکت، گرافیک و طراحی. این ترکیب گرافیکی است که در فضا و زمان حرکت می کند.

MotionGraphics

همانطور که فن آوری ها همچنان به ایجاد راه حل های نوآورانه در دنیای طراحی تجربی ادامه می دهند، طراحی حرکت در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر است. در ابتدا برای ساخت فیلم و تولید فیلم از طریق استفاده از انیمیشن و جلوه های بصری به عنوان یک برنامه کاربردی استفاده شد. برخی از رایج ترین نمونه های طراحی حرکت عبارتند از:
۱-فیلمهای انیمیشن
۲-فیلمها
۳-متن متحرک
۴-برنامه های مبتنی بر وب
طراحان از نرم افزارهای مختلف و ابزارهای دیگر برای ایجاد گرافیک حرکت استفاده می کنند. یکی از محبوب ترین ابزارهایی است که توسط طراحان گرافیک حرکت استفاده می شود Adobe After Effects است که اجازه می دهد تا برای ایجاد و اصلاح گرافیک با یک عنصر اضافه شده به نام  زمان کار کنند. Adobe Flash همچنین برای ایجاد طراحی حرکت برای برنامه های کاربردی مبتنی بر وب استفاده می شود. دیگر ابزار گرافیکی حرکت حرفه ای شامل Maxon Cinema4D و Softimage است.
یک طراح متحرک باید در طراحی گرافیکی آموزش ببیند و باید متخصص در ادغام عناصر زمان، صدا و فضا در مدل موجود باشد. اکثر طراحان حرکت یک پس زمینه فیلم یا انیمیشن دارند که کار را راحت تر می کند.
به طور خلاصه، گرافیک حرکت شامل همه چیزهایی است که در ابتدای برنامه ی خبری تلویزیونی، کارتون ها، انیمیشن های شخصیتی، تایپوگرافی متحرک، صحنه های انفجاری در فیلم ها و سایر جلوه های بصری مشاهده می کنید. تقریبا هر چیزی که بر روی دوربین گرفته نشده است و جلوه های ویژه ای در نظر گرفته نمی شود می تواند به عنوان طراحی گرافیک حرکتی دسته بندی شود.
بنابراین، این که آیا آن را به یک ویدیو واقعی تشبیه کنیم  یا آن را مجموعه ای کامل از گرافیک متحرک ترکیب شده بنامیم، به عنوان طراحی حرکت در نظر گرفته میشود
چرا طراحی Motion Graphics اهمیت دارد؟
با تشکر از رسانه های اجتماعی، انسان ها امروزه مقدار زیادی مطالب را مصرف می کنند. مردم از طریق رسانه های خبری رسانه های اجتماعی خود را جست و جو می کنند تا چیزی را جذاب کنند و اطلاعات را به راحتی وقابل هضم جستجو کنند.
بر طبق تحقیق MIT، فرد می تواند اطلاعات بصری را به اندازه ۱۳ میلی ثانیه محاسبه کند که ثابت می کند که اطلاعات فرایند مغز انسان از طریق تصاویر به راحتی قابل ارائه است. عامل دیگر این است که بسیاری از مردم محتوای رسانه های اجتماعی را مصرف می کنند در حالی که تلفن هایشان خاموش هستند. بنابراین، نیاز به برقراری پیام  از طریق تصاویربه صورت تنها در جهان امروز، امری بسیار حیاتی است.
به همین دلیل است که بازاریابان در سراسر جهان از گرافیک حرکتی استفاده می کنند تا مخاطبان خود را با موفقیت مورد توجه قرار دهند.در اینجا برخی از تکنیک هایی که بازاریابان می توانند از گرافیک حرکت برای برآورده ساختن نیازهای ارتباطی خود استفاده کنند نام میبریم :
  • ۱-تبلیغات سنتی: بازاریابان می توانند از گرافیک حرکت در فیلم های آنلاین یا تبلیغات تلویزیونی برای نمایش محصولات خود استفاده کنند.
  • ۲-ویدیوهای تبلیغاتی: انواع ویدیوهای سرمقاله یا تبلیغاتی نظیر ویدیوهای معروف، مطالعات موردی، توصیفات، بررسی کاربری و… در این دسته گنجانده شده است.
  • ۳-ویدئوی توضیح دهنده : اکثر مردم از فیلم حرکت در ویدیوهای توضیحی استفاده می کنند. آنها شامل معرفی محصولات یا خدمات جدید، نظرسنجی، فرآیندهای کسب و کار و آموزش هستند.
  • ۴-ویدیوهای رسانه های اجتماعی: یکی دیگر از شکل های محبوب گرافیک حرکت شامل فیلم های رسانه های اجتماعی است که برای پیوستن به پیروان در سیستم های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، یوتیوب و غیره ایجاد شده است. بر اساس تحقیقات Tubular Insights، ۶۴ درصد از مصرف کنندگان متعهد به خرید محصول بعد از تماشای ویدیو در رسانه های اجتماعی میشوند .
چگونه می توان با طراحی حرکت توجه کاربر را جلب نمود؟

MotionGraphics

بازاریابان به سختی کار می کنند تا یک استراتژی محتوا تاثیرگذار را ارائه دهند که حاوی کمی از همه چیز است، از جمله مقالات، فتوشاپ، فیلم ها و موارد دیگر. با این حال، این واقعیت را نمیتوان انکار نمود که مردم بیش از هر چیز دیگری با فیلم ارتباط برقرار میکنند .بر طبق یک نظرسنجی از Wyz Owl، ۸۱ درصد از شرکت ها از ویدیوها به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنند، زیرا باعث تشویق تعامل و بهبود تجربه کاربر می شود.در اینجا چند راه دیگر وجود دارد که گرافیک حرکت را بسیار ویژه می کند و چگونه می تواند به شما در توضیح داستان برند خود کمک کند.
۱-محتوای محتاطانه فریبنده ایجاد کنید
گرافیک حرکت علاوه بر داشتن وسواس جذب توجه پیروان شما، نقش مهمی در ضبط احساسات بیننده ایفا می کند. این پاسخ بیولوژیکی است. با توجه به پدیده پرخاشگری عاطفی، بینندگان بلافاصله با تجربیات و احساساتی که بر روی یک صفحه نمایش ، نشان داده می شوند، همدردی می کنند.
از این رو، هنگامی که یک نام تجاری داستان های عاطفی را از طریق گرافیک حرکت به نمایش می گذارد، می توانند توجه لحظه ای یا  نقطه ای را بسیار راحت تر کنند
۲-کمک می کند تا روش های پیچیده را درک کنید
گرافیک حرکت اطلاعات را تقسیم می کند به طوری که برای یک بیننده معمولی قابل درک است. همان طور که قبلا مورد بحث قرار دادیم، داده ها نسبتا آسان تر برای هضم هستند و به یاد می آورند که در یک نمایش بصری، در مقایسه با خواندن آنها در یک سری از کلمات یکنواخت، نمایش داده می شود. به همین دلیل است که گرافیک حرکت با موفقیت برای ایجاد فیلم ها در اطراف فرآیندها، تجسم داده ها و مفاهیم انتزاعی استفاده می شود.
۳- شخصیت برند شما را بازتاب می دهد
طراحی حرکت یک روش مطمئن برای نشان دادن شخصیت برند شما به طرفداران شما است. اگر یک نام تجاری بازیگوش یا جدی باشد، انیمیشن باید همان نمایش را نشان دهد. به همین دلیل طراحان در حال یادگیری نحوه ترکیب طراحی برای حرکت هستند
در حالی که حرکت در نام تجاری ممکن است یک مفهوم جدید باشد، امروزه در حال تبدیل شدن به روال رایج است
۴-آنها در یک دوره کوتاه تاثیر می گذارند
اکثر گرافیک حرکت محدوده بین ۳۰ ثانیه تا ۳ دقیقه طول می کشد، که بسیار زمان مفیدی برای تاثیر گذاری روی ذهن مخاطب است
گرافیک حرکت با استفاده از توانایی پردازش اطلاعات فردی به طور متوسط  به شما امکان تاثیر قابل توجهی را با محتوای کمتر میدهد. چه چیزی باعث می شود یک مقاله ۱۵۰۰ کلمه برای توضیح فیلم و تصویر در کمتر از ۱۵ ثانیه ارتباط برقرار کند . این یک جایگزین مناسب برای وقتی است که شما زمان کمتری برای تأثیرگذاری  در اختیار دارید.
نتیجه :
به یاد داشته باشید، طراحی حرکت هرگز نباید یک امر زینتی باشد. این باید به درک کاربر برند شما کمک کند. طراحی حرکت یک ابزار عالی برای بازاریابان است. ویدیوهای گرافیکی متحرک را با اهداف و داستان برند خود تقسیم کنید تا یک تجربه کاربری را مانند گذشته هرگز ارائه ندهید.
اشتراک گذاری

نوشته های پیشنهادی

پاسخی بگذارید